Aktualności

Siła polskiego paszportu

Zgodnie z badaniami przeprowadzanymi w 2021 roku przez Serwis Passport Index, najsilniejszym paszportem na świecie jest paszport niemiecki. Dzięki niemu można wjechać bez wizy do 134 krajów.

Polski paszport natomiast uprawnia do wjazdu bez wizy do 130 państw. Z racji tego polski paszport na liście "najsilniejszych" wylądował na piątym miejscu. Na tym samym miejscu znajdują się Belgia, Litwa, Węgry, Japonia i Korea Południowa. 

Wjazd z polskim paszportem pozwala na odwiedzenie 94 krajów bez żadnej wizy, w 36 krajach po przylocie na lotnisko należy otrzymać wizę „on arrival". Dla porównania jeszcze w ubiegłym roku z polskim paszportem możliwe było odwiedzenie 89 krajów bez wizy a w 35 krajach otrzymywaliśmy wizę „on arrival".

Do 68 krajów Polacy nadal potrzebują uzyskać wizę. Na liście tych krajów znajdują się między innymi Indie, Chiny czy Rosja. Warto przypomnieć, że od listopada 2019 roku możliwy jest bezwizowy wjazd obywateli polskich do USA.

 

Nie ulega wątpliwości, że kraje Unii Europejskiej dominują w czołówce rankingu. Większość z nich pozwala na swobodne przemieszczanie się po strefie Schengen, obejmującej 26 państw, na terenie których zniesiono kontrole graniczne.

adwokat - sprawy imigracyjne

Kancelaria Adwokacka, Adwokat Piotr Stączek specjalizuje się w prawie imigracyjnym.

adres kancelarii:
02-796 Warszawa, ul. Wąwozowa 11, piętro 3

telefon

tel: 22 499 33 22
faks: 22 448 09 97

Pomoc online